32 243 81 36 kontakt@rymar.eu
Prawidłowe przechowywanie opon bez felg odgrywa istotną rolę w utrzymaniu ich jakości i wydłużeniu żywotności. Wielu kierowców, szczególnie tych mających jeden zestaw felg, może zastanawiać się, jak przechowywać opony zimowe i letnie, aby zachować ich pełną funkcjonalność i wydajność po kolejnym założeniu. Wyjaśniamy jak zadbać o ogumienie, aby cieszyć się jego długą żywotnością i niezmienną wydajnością, nawet po dłuższym okresie przechowywania.

Jak przechowywać opony bez felg?

Odpowiednie przechowywanie opon bez felg jest kluczowe, aby utrzymać ich jakość i wydłużyć żywotność. Jakie kroki należy podjąć, aby opony przetrwały do kolejnej wymiany? Po ściągnięciu należy umyć je wodą i łagodnym detergentem, a następnie dokładnie osuszyć. Opony należy przechowywać w suchym, chłodnym i dobrze wentylowanym miejscu. Ważne jest, aby unikać wilgoci i skrajnych temperatur.

Zastanawiając się, jaki sposób przechowywania opon będzie najlepszy warto także pamiętać, aby chronić je przed światłem słonecznym, gdyż może to przyspieszyć proces starzenia się opon. Nie powinny być także magazynowane w pobliżu źródeł ciepła, takich jak piece lub grzejniki. W kwestii „jak przechowywać opony zimowe oraz letnie” bardzo ważne jest także podkreślenie, że należy unikać kładzenia na nich ciężkich przedmiotów oraz ich kontaktu z olejami lub substancjami chemicznymi, gdyż może to spowodować uszkodzenie ogumienia.

PORADA: ODPOWIENIO PRZECHOWYWANE OPONY BĘDĘ DŁUŻEJ CI SŁUŻYĆ

Opony pionowo czy poziomo? Jak prawidłowo przechowywać opony?

Opony bez felg można przechowywać w pozycji pionowej lub poziomej. Pierwszy ze sposobów jest jednak bezpieczniejszą metodą przechowywania ogumienia. W tym celu często wykorzystuje się specjalny stojak na opony lub drewniane palety. Co ważne ogumienie należy co miesiąc obracać o 90°, aby zapobiec odkształceniu bieżnika.

Przechowywanie opon w pozycji poziomej jest mniej bezpiecznym sposobem magazynowania ogumienia bez felg, ale może być wygodniejsze w przypadku braku odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania opon w pozycji pionowej. Ogumienie bez felg warto przechowywać „na leżąco” na drewnianych paletach lub kartonowych podstawkach. Opony nie powinny dotykać się bieżnikiem, ponieważ może to spowodować ich odkształcenie.

Gdzie przechowywać opony bez felg?

Istnieje kilka odpowiedzi na pytanie o to, gdzie przechowywać opony. Mając odpowiednią przestrzeń w domu, można przechowywać ogumienie w garażu, piwnicy lub w innym suchym, ciemnym i chłodnym pomieszczeniu.

Wiele osób decyduje się jednak na „hotel do kół”. To doskonałe rozwiązanie nie tylko dla tych użytkowników, którzy nie mają przestrzeni na magazynowanie ogumienia, ale także tych, którzy chcą mieć pewność, że ich opony będą przechowywane w odpowiednich warunkach — w suchym, ciemnym i chłodnym pomieszczeniu. Ponadto są one regularnie sprawdzane przez profesjonalistów pod kątem stanu, co pozwala na zachowanie pewności, że będzie można bezpiecznie korzystać z nich w nowym sezonie. Co ważne w „hotelu dla kół” opony są ubezpieczone na wypadek kradzieży lub uszkodzenia, dzięki czemu nie trzeba się stresować ich zniknięciem czy zniszczeniem w czasie przechowywania.

O tym jak przechowywać opony z felgami możesz przeczytać w innym naszym artykule.

PRZECHOWUJ OPONY U NAS. BEZPIECZNIE BĘDĄ CZAKAŁY NA KOLEJNY SEZON.