32 243 81 36 kontakt@rymar.eu
Kwestia „jak przechowywać koła” (opony na felgach) ma kluczowe znaczenie dla utrzymania ich prawidłowego funkcjonowania przez wiele sezonów. Podpowiadamy, o czym pamiętać podczas przechowywania kół i gdzie najlepiej to robić. Poprzez zrozumienie i wdrożenie właściwych metod magazynowania można nie obawiać się zachowania optymalnej jakości oraz funkcjonalności tego kluczowego elementu pojazdu.

Przechowywanie kół samochodowych na felgach — czy można?

Co do zasady można przechowywać opony wraz z felgami. W rzeczywistości wiele osób decyduje się na magazynowanie ogumienia w ten sposób. Ma to wiele zalet. Przede wszystkim jest to wygodna metoda, szczególnie gdy używane są zestawy letnich i zimowych opon. Można łatwiej je zmienić, gdy ogumienie jest już zamontowane na felgach, co pomaga oszczędzić czas i zmniejszyć trudności podczas sezonowej wymiany opon.

Ponadto ogumienie może chronić felgi przed zarysowaniami lub uszkodzeniami. Warto jednak pamiętać, zastanawiając się, jak przechowywać koła, że opony z felgami zajmują więcej miejsca niż same opony, co może być kłopotliwe w przypadku ograniczonej przestrzeni do przechowywania. Są one także cięższe, co może sprawić trudności w ich przenoszeniu.

PORADA: przechowywanie opon wraz z felgami to szybsza i łatwiejsza sezonwa wymiana opon

Jak przechowywać opony na felgach?

Tak jak wspomniano wcześniej, przechowywanie opon razem z felgami może być wygodne, ale należy pamiętać, że ważne jest odpowiednie przygotowanie przed przechowywaniem i dbanie o warunki, aby koła pozostały w dobrej kondycji. Po zakończeniu ich używania należy starannie umyć opony i felgi, aby usunąć brud, sól drogową i inne zanieczyszczenia, a następnie dokładnie je wysuszyć. Mając kilka zestawów kół, dobrze jest oznaczyć je lub zapisać, które pasują do danego pojazdu, aby ułatwić późniejsze zidentyfikowanie.

Jak przechowywać koła na felgach, w jakich warunkach? Optymalnym rozwiązaniem jest magazynowanie ich w chłodnym, suchym miejscu, z dala od promieniowania słonecznego i wilgoci, aby zapobiec korozji felg. Temperatura przechowywania powinna wynosić od 10 do 25°C, a wilgotność powietrza nie powinna przekraczać 70%. Należy unikać miejsc z gwałtownymi zmianami temperatury. Chcąc dodatkowo zabezpieczyć opony z felgami, można użyć specjalnych pokrowców lub worków do przechowywania. Opony na felgach najlepiej przechowywać w pozycji pionowej lub zawieszone, aby uniknąć odkształceń. Jeśli są przechowywane poziomo, trzeba regularnie je obracać. Ponadto nie należy kłaść ciężkich przedmiotów na kołach, aby uniknąć ich uszkodzenia.

Gdzie przechowywać opony z felgami?

Opony z felgami można przechowywać w domu lub miejscach, które oferują profesjonalne przechowywanie opon, jak nasz serwis opon RYMAR w Rudzie Śląskiej. W domowych warunkach najlepiej magazynować je w garażu, piwnicy lub na strychu. Tak jak wspomniano wcześniej, koła powinny być przechowywane w suchym, ciemnym i chłodnym pomieszczeniu.

W związku z tym, doskonałą alternatywą dla domowych pomieszczeń jest „hotel dla kół”, który zapewni odpowiednie warunki do przechowywania opon, a także zadba o zabezpieczenie ich przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Warto wybrać miejsce, w którym opony i felgi przed sezonem sprawdzane oraz wyważane, aby ich wymiana była jak najszybsza i nieuciążliwa.

ZOSTAW OPONY U NAS. MAMY ODPOWIEDNIE WARUNKI A DODATKOWO MYJEMY KOŁA, SPRAWDZAMY STAN TECHNICZNY OPON.