32 243 81 36 kontakt@rymar.eu

Regeneracja felg: prostowanie, spawanie, malowanie felg

Renowacja, regeneracja felg w Rudzie Śląskiej – jak działamy

Jeśli Twoja felga została uszkodzona po wjechaniu w dziurę, lub odkształciła się po dynamicznym parkowaniu na krawężniku, może powodować duży dyskomfort podczas prowadzenia auta. Naprawa felg wymaga specjalistycznego sprzętu i dużej wiedzy oraz doświadczenia. Nasz fachowy personel dokona sprawdzenia, wyceny oraz zakresu koniecznych prac, aby felga była jak nowa. Pracujemy na nowoczesnych maszynach pozwalających na przywrócenie skrzywionej felgi praktycznie do stanu pierwotnego.

W zakres naszych prac wchodzi również spawanie pękniętych felg aluminiowych. Oprócz tego zajmujemy się także profesjonalną renowacją felg, piaskowaniem, malowaniem proszkowym oraz uzupełnianiem ubytków co pozwala na przywrócenie felg niemalże do stanu pierwotnego.

Malowanie proszkowe poprzedzane jest procesem chemicznym, usuwającym starą powłokę lakierniczą, dzięki czemu wykonana nowa powłoka charakteryzuje się bardzo dobrą jakością oraz wytrzymałością na czynnika mechaniczne oraz atmosferyczne. Felgi malowane tą metodą wyglądają jak nowe prosto z fabryki.

Powierzając nam felgi do naprawy dostaniesz kompletną wycenę zakresu wymaganych prac. Na wykonywane naprawy dajemy gwarancję.

PROSTOWANIE FELG | MALOWANIE PROSZKOWE FELG | POLEROWANIE FELG | SPAWANIE FELG ALUMINIOWYCH

RUDA ŚLĄSKA, KATOWICE, ŚLĄSK

Umów się na naprawę, regenerację felg do Rymar w Rudzie Śląskiej

Jeśli chcesz umówić się na regenerację felg, naprawę felg w Rudzie Śląskiej zadzwoń pod numer tel. 733 001 299 – udzielimy Ci szczegółowych informacji odnośnie aktualnych terminów realizacji usługi, wyceny naprawy uszkodzenia/ prostowania.

Każdorazowo, żeby wycenić usługę wymaga to wizyty u nas w serwisie i konsultacji z pracownikiem.

Pamiętaj, że regeneracja felg wymaga czasu – jeśli chcesz cieszyć się odświeżonymi felgami na wiosnę, nie czekaj do wiosennego sezonu wymiany opon, przyjedź do nas odpowiednio wcześniej!

Zapraszamy do naszego SERWISU OPON I FELG w Rudzie Śląskiej!

ul. Łukasiewicza 25, 41-707 Ruda Śląska (Kochłowice)

Na czym polega renowacja felg?

Chociaż na felgi zwraca się uwagę głównie ze względu na walory estetyczne, trzeba wiedzieć, że ten element służy nie tylko do trzymania opony, ale wpływa również na efektywniejsze chłodzenie tarcz oraz zacisków. Uszkodzony, nie spełnia dobrze swoich funkcji, a co za tym idzie, zwiększa zagrożenie wypadku na drodze.

Dlatego, w przypadku jakichkolwiek usterek zaleca się regenerację felg. To przede wszystkim zabieg mający na celu wyprostowanie wszelkich odkształceń, oddziałujących na bezpieczeństwo użytkowania pojazdu. W trakcie renowacji można również usunąć rysy, nieduże pęknięcia, a także pomalować felgi, dzięki czemu będą prezentować się jak nowe.

Renowacja felg alu najczęściej przeprowadzana jest w trzech etapach. W pierwszym naprawiane są ranty, w drugim wykonuje się piaskowanie, a w ostatnim – malowanie.

Szukasz profesjonanego warsztaturegeneracji felg w Rudzie Śląskiej? Sprawdź nas! Skontaktuj się!

Regeneracja felg aluminiowych – kiedy jest potrzebna?

Naprawa felg aluminiowych może być konieczna m.in. po gwałtownym wjechaniu na wysoki krawężnik, najechaniu na dziurę lub gdy uszkodzenie powstanie w wyniku parkowania. W każdej z tych sytuacji (i nie tylko) może dojść do powstawania pęknięć oraz odkształceń, które wpływają na nieprawidłowe działanie tej części.

Odnowa felg może mieć również charakter wyłącznie wizualny, polegać na ich gruntownym wyczyszczeniu, zamaskowaniu rys i ponownym pomalowaniu. To znacznie tańsze rozwiązanie niż zakup nowych części.

Szukasz profesjonalnej usługi regeneracji, renowacji felg w Rudzie Śląskiej? Skontaktuj się z nami.

ul. Łukasiewicza 25, 41-707 Ruda Śląska (Kochłowice)

Ile kosztuje regeneracja felg? Czy naprawa felg aluminiowych jest opłacalna?

Ceny regeneracji felg aluminiowych uzależnione są od zakresu naprawy. Najczęściej za prostowanie alufelgi należy zapłacić od 100 zł. Jeśli zaistnieje konieczność zespawania pęknięć, trzeba będzie liczyć się z kosztem w wysokości ok. 100-150 zł. Natomiast cena odnowienia (pod kątem wizualnym) wynosi średnio 200 zł. Za malowanie podstawowymi kolorami (srebrny oraz czarny) płaci się mniej więcej 100 zł. Najtańsze jest natomiast toczenie rantów, to koszt ok. 20-30 zł.

Znaczenie ma też wielkość felgi oraz jej rodzaj – wersje wieloramienne oraz szprychowe posiadają więcej trudnodostępnych miejsc, co wydłuża czas czyszczenia, uzupełniania ubytków.

A czy renowacja alu felg jest opłacalna? W większości przypadków tak. Nawet kompleksowa regeneracja często wiąże się z niższym wydatkiem niż zakup nowych felg aluminiowych. Najlepiej skontaktować się ze specjalistami, którzy ocenią, jaki powinien być zakres regeneracji, aby był satysfakcjonujący zarówno pod kątem bezpieczeństwa, wyglądu, jak i całkowitego kosztu.

Zdarza się też, że właściciele aut decydują się na samodzielną naprawę alufelg, aczkolwiek w praktyce zwykle to tylko pozorna oszczędność. Przede wszystkim można sobie na to pozwolić wyłącznie w przypadku, gdy uszkodzenia są niewielkie. Ponadto cały proces wymaga zakupienia środków i akcesoriów do renowacji, takich jak podkład, lakier czy ściereczka pyłochłonna. I jeśli wziąć do tego pod uwagę czas, jaki trzeba poświęcić na przygotowanie się do zabiegu oraz przeprowadzenie go, okazuje się, że szybciej, łatwiej i tylko niewiele drożej jest oddać felgi do doświadczonego warsztatu.

Ile kosztuje regeneracja, renowacja felg w Rudzie Śląskiej w RYMAR?

koło opony

Renowacja, naprawa felg – Ruda Śląska

Chcesz udać się na regenerację felg w Katowicach, na Śląsku? Zgłoś się do nas – prowadzimy warsztat w Rudzie Śląskiej, w którym dysponujemy profesjonalnymi maszynami oraz środkami do renowacji. Dzięki temu możemy zagwarantować skuteczną i szybką usług, z której efektów będziesz zadowolony.

OFERTA

Wymiana opon

Od lat zajmujemy się sezonową wymianą opon. Opony wymieniamy sprawnie, szybko Używamy profesjonalnych narzędzi. U nas pracują specjaliści. Zapisz się on-line na wymianę opon. Serdecznie zapraszamy!

Kliknij po więcej szczegółów: wymiana opon.

Sprzedaż opon

Oferujemy hurtową sprzedaż opon wielosezonowych, letnich oraz zimowych. Jesteśmy przekonani, że spotkają się one z oczekiwaniami każdego klienta. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Kliknij po więcej szczegółów: sprzedaż opon.

Oferta dla firm

Mogą Państwo polegać na naszym doświadczeniu w obsłudze firm i floty. Szanujemy czas klienta biznesowego, dlatego też naszym priorytetem jest dostosowanie się do czasu kierowców samochodów.

Kliknij po więcej szczegółów: opony dla firm.

Hotel dla kół

Wymiana opon w naszych warunkach to konieczność. Mając na uwadze uciążliwość przechowywania aktualnie nieużywanego kompletu kół /opon, można powierzyć ich składowanie naszemu serwisowi. 

Kliknij po więcej szczegółów: przechowywanie opon.

Serwis opon

Wulkanizacja, naprawa opon, serwis opon. To wszystko znajdziesz u nas. Doświadczenie, nowoczesne, dobrej jakości narzędzia – to nasze atuty.

Kliknij po więcej szczegółów: serwis opon.

Umów się na wizytę – renowacja, regeneracja felg w Rudzie Śląskiej