32 243 81 36 kontakt@rymar.eu

 Wymiana opon Ruda Śląska RYMAR

Wymiana opon samochodowych – kiedy?

Jednym z czynników wpływających na bezpieczeństwo na drodze są dopasowane do pory roku opony, które należy wymienić, gdy:

  • głębokość bieżnika jest niższa niż 1,6 mm;
  • opony są spękane lub posiadają bąble na bocznej ścianie;
  • są nierównomiernie zużyte i bieżnik jednej z nich ma mniej niż 1,6 mm głębokości;
  • są starsze niż 8 lat (niezależnie od ich poziomu eksploatacji).

W trzech pierwszych przypadkach możliwe jest otrzymanie mandatu w wysokości nawet do 3000 zł, jeśli nie spełnione zostaną wskazane warunki. Policja, która w trakcie kontroli zauważy nieprawidłowości, może także odebrać dowód rejestracyjny lub skierować pojazd na badanie techniczne.

Ponadto posiadacze opon sezonowych (zimowych i letnich) dwa razy w roku muszą pamiętać o ich przekładce. Kiedy należy zgłosić się do warsztatu wymiany opon?

ul. Łukasiewicza 25, 41-707 Ruda Śląska (Kochłowice)

REZERWACJA ON-LINE

UMÓW SIĘ ON-LINE NA WYMIANĘ, SERWIS OPON

Wymiana opon Ruda Śląska – zadzwoń

Sezonowa wymiana opon

Sezonowa zmiana opon ma miejsce dwa razy w roku – pod koniec jesieni oraz na początku wiosny. Co ciekawe, chociaż w Polsce nie jest to obowiązkowe (tj. nie można ukarać kierowcę mandatem za jazdę zimą na letnich oponach), to w innych krajach już tak, m.in. w Austrii, Czechach, Niemczech, Słowenii oraz Słowacji.

 

Wymiana opon na zimowe

Wymiana kół na zimowe powinna nastąpić, gdy temperatura dobowa spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza. Warto jednak śledzić prognozy i wcześniej zapisać się do serwisu wymiany opon, ponieważ w tym okresie często panują kolejki do warsztatów. Natomiast jazda na wersjach letnich, gdy droga jest oblodzona lub pokryta warstwą śniegu, może zakończyć się poważnym wypadkiem.

 

Wymiana ogumienia na letnie

Przekładka opon z zimowych na letnie zalecana jest, gdy temperatura dobowa utrzymuje się powyżej 7 stopni Celsjusza. Trzeba wiedzieć, że mieszanka ogumienia stosowana w zimowych oponach pod wpływem wysokiej temperatury staje się bardziej miękka, co wpływa nie tylko na pogorszenie jej stabilności, ale także na odkształcanie bieżnika. Tym samym szybciej zaczynają niszczeć, co wiąże się z koniecznością szybszej wymiany na nowe.

Serwis RYMAR prowadzi też sprzedaż opon, zatem jeśli podczas wymiany opon okaże się, że opony w Twoim samochodzie należy zmienić na nowe, to w jednym miejscu załatwisz wszystkie sprawy.

Sprawdź opony w Twoim samochodzie!

wymiana opon w Rudzie Śląskiej

Ile trwa wymiana opon?

Wymiana opon zwykle nie trwa dłużej niż 20-30 min. Może się jednak zdarzyć, że do warsztatu jest długa kolejka, co utrudnia umówienie się na wizytę, a także uniemożliwia wymianę „od ręki”. Dlatego najlepiej nie czekać na ostatnią chwilę, zwłaszcza jeśli dotyczy to sezonowej zamiany.

Wymiana opon – koszt

Zastanawiasz się, ile kosztuje wymiana opon? Należy nastawić się na wydatek rzędu od 25 zł do 45 zł za jedną sztukę. Cennik wymiany opon uzależniony jest od tego, czy koła znajdują się na felgach stalowych, czy aluminiowych, a także od ich wielkości. Osoby, które nie mają gdzie składować letniego lub zimowego ogumienia, mogą też za dodatkową opłatą skorzystać z usługi magazynowania opon. Zobacz ile kosztuje wymiana opon w Rudzie Śląskiej: cennik wymiany opon.

Rymar serwis opon, sprzedaż opon Ruda Śląska

Wymiana opon – Ruda Śląska Kochłowice

Wymianę opon najlepiej przeprowadzić w profesjonalnym warsztacie. Cały proces realizowany jest sprawnie, za pomocą specjalistycznych narzędzi, dzięki czemu unika się ryzyka uszkodzenia felg czy ogumienia. W ramach tej usługi wykonuje się również wyważenie opon.

Nasz serwis wymiany opon znajduje się w Rudzie Śląskiej, ale zapraszamy do nas Klientów z Katowic, Mikołowa, Bytomia i pozostałych okolicznych miast.

REZERWACJA ON-LINE

UMÓW SIĘ ON-LINE NA WYMIANĘ OPON

Wymiana opon Ruda Śląska – zadzwoń

FAQ – pytania i odpowiedzi o wymianę opon w RYMAR Ruda Śląska

Kiedy wymienić opony na zimowe?

Zalecamy, aby opony/koła wymienione były już wtedy, gdy temperatura dobowa spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza.

Kiedy wymienić opony na letnie?

Wymiana opon z zimowych na letnie zalecana jest, gdy temperatura dobowa utrzymuje się powyżej 7 stopni Celsjusza

Kiedy wymienić opony na nowe?

Opony na nowe zaleca sie wymienić gdy:

  • głębokość bieżnika jest niższa niż 1,6 mm;
  • opony są spękane lub posiadają bąble na bocznej ścianie;
  • są nierównomiernie zużyte i bieżnik jednej z nich ma mniej niż 1,6 mm głębokości;
  • są starsze niż 8 lat (niezależnie od ich poziomu eksploatacji).
Ile kosztuje wymiana opon w Rudzie Śląskiej?

Ceny wymiany opon zależą od rodzaju felg (felga stalowa czy aluminiowa), rozmiaru koła czy felgi. Koszt wymiany opony zaczyna się od 25 zł za 1 koło. Aktualny cennik możesz sprawdzić na naszej stronie kliknij: cennik wymiany opon Ruda Śląska.

Jak umówić się na wymianę opon w naszym serwisie w Rudzie Śląskiej?

Aby umówić się na wymianę opon w Rudzie Śląskiej możesz zadzwonić: 32 243 81 36 albo umówić online się korzystając z formularza, to łatwe i wygodne. Widzisz wolne terminy i rezerwujesz dogodny dla Ciebie termin. Kliknij: umów się online na wymianę opon.

Czy wystawiamy faktury VAT za wymianę opon?

Tak, wystawiamy faktury VAT za wymianę opon, jeśli tylko ich potrzebujesz.

W jakich samochodach wymieniamy opony?

Wymieniamy opony we wszystkich typach samochodów: osobowych, ciężarowych (typu C), elektrycznych, SUV, Crossover.

Ile trwa wymiana opon w RYMAR Ruda Śląska?

Czas wymiany opon zależy od kilku czynników, m.in. od ich rozmiaru. Najczęściej czas potrzebny na wymianę kompletu opon to 20-30 minut.

Co zrobić ze starymi oponami?

Stare opony, które już nie nadają się do użytku należy zutylizować. Można zostawić je u nas i wtedy my oddamy je do utylizacji. Możesz też oddać je samodzielnie do gminnego punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Czy w naszym serwisie jest możliwość przechowywania opon?

W naszym serwisie opon w Rudzie Sląskiej oferujemy także możliwość przechowywania opon i kół. Zobacz ofertę przechowywanie opon oraz cennik przechowywania opon w Rudzie Śląskiej.

W jakich samochodach wymieniamy opony, koła w Rudzie Śląskiej

Samochody osobowe

Samochody ciężarowe
SUV-y
Samochody elektryczne
Inne pojazdy

OFERTA

Regeneracja felg

Świadczymy usługi w zakresie regeneracji felg stalowych i aluminiowych. Posiadane przez nas doświadczenie oraz urządzenia pozwalają na naprawę wszystkich felg samochodowych małych oraz dużych.

Kliknij po więcej szczegółów: regeneracja felg.

Sprzedaż opon

Oferujemy hurtową sprzedaż opon wielosezonowych, letnich oraz zimowych. Jesteśmy przekonani, że spotkają się one z oczekiwaniami każdego klienta. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Kliknij po więcej szczegółów: sprzedaż opon.

Oferta dla firm

Mogą Państwo polegać na naszym doświadczeniu w obsłudze firm i floty. Szanujemy czas klienta biznesowego, dlatego też naszym priorytetem jest dostosowanie się do czasu kierowców samochodów.

Kliknij po więcej szczegółów: opony dla firm.

Przechowywanie opon

Wymiana opon w naszych warunkach to konieczność. Mając na uwadze uciążliwość przechowywania aktualnie nieużywanego kompletu kół /opon, można powierzyć ich składowanie naszemu serwisowi. 

Kliknij po więcej szczegółów: przechowywanie opon.

Umów się na wizytę – wymiana opon w Rudzie Śląskiej

ul. Łukasiewicza 25, 41-707 Ruda Śląska (Kochłowice)

REZERWACJA ON-LINE

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ PRZEZ INTERNET!
kliknij