32 243 81 36 kontakt@rymar.eu

 Serwis opon, wymiana opon, wulkanizacja Ruda Śląska RYMAR

Serwis opon – Ruda Śląska, Katowice, Bytom

Jednym z elementów wpływających na bezpieczeństwo jazdy samochodem są opony. Powinny być nie tylko sprawne, ale również dopasowane do warunków jazdy. Dlatego należy pamiętać o ich regularnej wymianie lub naprawa.

Serwis opon Rymar zapewnia m.in.:

 • wymianę opon;
 • wulkanizację;
 • usuwanie usterek, czyszczenie i
 • konserwację;
 • wyważanie kół.

Wszystkie naprawy wykonywane są sprawnie, tak, abyś nie musiał/a długo czekać. Oprócz tego prowadzimy sprzedaż opon, doradzamy, które modele są najlepsze w Twoim przypadku. Zwracamy uwagę nie tylko na parametry związane z bezpieczeństwem, ale również na takie aspekty jak emitowany w czasie jazdy hałas.

Siedziba serwisu oponiarskiego znajduje się w Rudzie Śląskiej, aczkolwiek przyjmujemy również klientów m.in. z Katowic, Chorzowa, Bytomia czy Mikołowa.

REZERWACJA ON-LINE

UMÓW SIĘ ON-LINE NA WYMIANĘ, SERWIS OPON

Serwis opon Ruda Śląska – zadzwoń

Serwis wymiany opon

Jeśli chcesz mieć pewność, że opony będą dobrze trzymać się nawierzchni, niezależnie od warunków na drodze, musisz zadbać o ich stan, nie dopuścić do nadmiernego zużycia.

Kiedy wymienić opony?

Najczęściej opony wymienia się, gdy zdarty zostaje bieżnik, co jest ściśle określone przepisami. Dopuszczalna minimalna wysokość bieżnika wynosi 1,6 mm i poniżej tej granicy nie można schodzić. Jednak zarówno producenci opon, jak i nasi wulkanizatorzy z Rudy Śląskiej zalecają, aby na wymianę zgłaszać się znacznie wcześniej. W trosce o bezpieczną jazdę opony letnie nadają się do wymiany, gdy wysokość bieżnika wynosi 3 mm. Dla zimowych opon wartość ta wynosi 4 mm.

A jak sprawdzić stan zużycia opon?

Można skorzystać ze specjalnego miernika, dostępnego w wielu sklepach motoryzacyjnych. Jednak znacznie prościej jest znaleźć punkty pomiarowe znajdujące się na wewnętrznej stronie bieżnika. Ponadto zakłada się, iż opony nie powinny mieć więcej niż 10 lat.

Serwis ogumienia, jak Rymar, może prowadzić sprzedaż opon. Wtedy w jednym miejscu załatwisz wszystkie sprawy.

Sprawdź opony w Twoim samochodzie!

wymiana opon w Rudzie Śląskiej

Sezonowa wymiana opon – Ruda Śląska

Do serwisu wymiany opon należy się zgłosić dwa razy w roku. Gdy temperatura dobowa utrzymuje się poniżej 7 stopni Celsjusza, powinno się wymienić opony letnie na zimowe. I analogicznie, na początku wiosny, gdy temperatura sięga powyżej 7 stopni Celsjusza, warto umówić się na wymianę opon z zimowych na letnie. Wyjątek stanowią modele całoroczne, które przystosowane są do jazdy w każdych warunkach.

Wulkanizacja – Ruda Śląska, Katowice

Opona uległa uszkodzeniu, ale wymiana nie jest jeszcze koniecznością? Możesz umówić się do serwisu opon na wulkanizację. Możliwa jest jedna z dwóch opcji:

 • wulkanizacja na zimno – do opony wprowadza się wypełniacz chemiczny, który uzupełnia ubytki, łączy oraz uszczelnia przerwane elementy;
 • wulkanizacja na ciepło – opona zostaje podgrzana, dzięki czemu uelastycznia się, można ją odpowiednio uformować, aby usunąć uszkodzenia; po zakończonej naprawie, gumę ponownie się utwardza.

Wulkanizacja opon w Katowicach czy Rudzie Śląskiej jest dobrym rozwiązaniem, gdy samochód wjechał na krawężnik, ostry element na drodze i na powierzchni gumy powstały ubytki lub pęknięcia. W ramach wulkanizacji można też przeprowadzić bieżnikowanie opon, aczkolwiek jest to dostępne jedynie w przypadku określonych, przeznaczonych do tego modeli.

Co robimy w ramach wulkanizacji w Rudzie Śląskiej?

Wymiana zaworów w oponach

*
Wyrównanie ciśnienia w oponach
Wywarzanie kół
Uszczelnianie opon
Kalibracja czujników opon
Naprawa przebitych opon
 • Wymieniamy zawory w oponach – przy nowych zawsze wymieniamy zawory,  jest to w cenie wymiany. Czasem przy wymianie sezonowej opon okazuje się, że trzeba je wymienić i wówczas wymieniamy zawory w oponie.
 • Wyrównujemy ciśnienie w oponach -przed trasą klienci przyjeżdżają do naszego serwisu opon sprawdzić ciśnienie. Odwiedzają nas też, kiedy zaświeci im się kontrolka ciśnienia – tu zazwyczaj utrata ciśnienia jest z jakiegoś powodu – np. coś wbiło się w oponę i trzeba ją naprawić.
 • Wyważamy koła, każdorazowo przy wymianie, chyba, że klient zaznaczy że nie chce żeby opony wyważać.
 • Uszczelniamy opony.
 • Programujemy, kalibrujemy czujniki ciśnienia w oponach. Posiadamy zawsze ważny certyfikat i na miejscu mamy też czujniki, które możemy zaprogramować dla samochodu  naszego Klienta :)
 • Naprawiamy przebite opony, wybrzuszeń się już nie naprawia, świadczą o zużyciu opony i taka jest do wyrzucenia.

Wyważanie kół Ruda Śląska

Serwis opon RYMAR  wyważanie kół przeprowadza się przy każdej wymianie opon. Wyważanie koła polega na równomiernym rozkładzie masy na jego obwodzie. Zabieg przedłuża żywotność opon, podwyższa osiągi i komfort prowadzenia pojazdu, a także zwiększa bezpieczeństwo. Serwis opon RYMAR  zaleca, by wyważać koła co najmniej raz w roku.

Dyskomfort jazdy powodowany w pewnych zakresach prędkości przez wibracje kierownicy lub fotela wynika zazwyczaj z niewłaściwego wyważenia kół.

Nowe opony mogą mieć nierównomiernie rozmieszczoną mieszankę gumy. Wyważanie kół eliminuje ten problem i zapewnia równomierne zużycie nowych opon.

 

Kiedy należy zlecić wyważenie kół?

 • jeśli odczuwasz wibracje na kierownicy
 • przy każdej wymianie opon
 • po wykonaniu naprawy opony
 • kiedy specjalista stwierdzi nieprawidłowe zużycie.

 

Nieprawidłowe wyważenie powoduje:

 • wibracje podczas jazdy
 • szybsze zużycie elementów zawieszenia
 • przedwczesne zużycie opon
koło opony

Wyważanie kół Ruda Śląska – zadzwoń

Poznaj serwis opon, wulkanizacji Rymar

W serwisie opon RYMAR, duże znaczenie dla poprawnie wykonanej usługi, mają urządzenia wykorzystywane w serwisie, dlatego pracujemy na sprzęcie najwyższej jakości CORGHI. Nasi pracownicy zawsze używają klucza dynamometrycznego.

Personel RYMAR jest przeszkolony w zakresie obsługi i montażu wszystkich rodzajów opon osobowych, dostawczych i terenowych oraz  z czujnikami TPMS lub RunFlat.

Każdy pracownik przechodzi przez obowiązkowy cykl szkoleń. Dzięki temu nabywa najwyższe umiejętności.

Nasi pracownicy są w stanie pomóc we właściwym doborze opon oraz felg.

Na jakość usługi mają wpływ również akcesoria najwyższej jakości, używane podczas montażu. Posiadamy na stanie nakrętki, śruby, pierścienie centrujące, czujniki ciśnienia TPMS oraz zabezpieczenia antykradzieżowe dopasowane do waszych samochodów.

 

Firma posiada doświadczenie i wdrożone procedury – w obsłudze flot, dlatego też zapraszamy firmy z większą ilością aut do współpracy.

Szczegółowych informacji udzielamy pod numerem telefonu 32 2438136, bądź drogą mailową pod adresem kontakt@rymar.eu.

OFERTA

Regeneracja felg

Świadczymy usługi w zakresie regeneracji felg stalowych i aluminiowych. Posiadane przez nas doświadczenie oraz urządzenia pozwalają na naprawę wszystkich felg samochodowych małych oraz dużych.

Kliknij po więcej szczegółów: regeneracja felg.

Sprzedaż opon

Oferujemy hurtową sprzedaż opon wielosezonowych, letnich oraz zimowych. Jesteśmy przekonani, że spotkają się one z oczekiwaniami każdego klienta. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Kliknij po więcej szczegółów: sprzedaż opon.

Wymiana opon

Od lat zajmujemy się sezonową wymianą opon. Opony wymieniamy sprawnie, szybko Używamy profesjonalnych narzędzi. U nas pracują specjaliści. Zapisz się on-line na wymianę opon. Serdecznie zapraszamy!

Kliknij po więcej szczegółów: wymiana opon.

Oferta dla firm

Mogą Państwo polegać na naszym doświadczeniu w obsłudze firm i floty. Szanujemy czas klienta biznesowego, dlatego też naszym priorytetem jest dostosowanie się do czasu kierowców samochodów.

Kliknij po więcej szczegółów: opony dla firm.

Hotel dla kół

Wymiana opon w naszych warunkach to konieczność. Mając na uwadze uciążliwość przechowywania aktualnie nieużywanego kompletu kół /opon, można powierzyć ich składowanie naszemu serwisowi. 

Kliknij po więcej szczegółów: przechowywanie opon.

Umów się na wizytę – wulkanizacja, serwis, wymiana opon w Rudzie Śląskiej

REZERWACJA ON-LINE

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ PRZEZ INTERNET!
kliknij