32 243 81 36 kontakt@rymar.eu
Uszkodzone felgi to nie tylko problem estetyczny, ale również potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa jazdy. Pęknięcia i korozja znacząco osłabiają jej konstrukcję, co może prowadzić do poważnego uszkodzenia w czasie jazdy. Na szczęście, w wielu przypadkach, zamiast wymieniać felgi na nowe, można je zregenerować, odnowić.

Przyjrzymy się bliżej temu, ile kosztuje regeneracja felg, a także omówimy czynniki, które wpływają na cenę usługi oraz wskażemy kiedy się to opłaca.

Od czego zależy cena renowacji felg?

Kwestię „ile kosztuje renowacja felg” należy zacząć od tego, że na to pytanie nie ma jednej, konkretnej odpowiedzi. Podczas ustalania cennika pod uwagę bierze się kilka kluczowych czynników. Jednym z ważniejszych jest rodzaj felg. Te stalowe są zazwyczaj tańsze w renowacji niż felgi aluminiowe. Dzieje się tak, ponieważ są łatwiejsze w naprawie i malowaniu. W tym aspekcie warto także podkreślić, że koszt odnowienia felg wieloramiennych lub szprychowych będzie wyższy niż klasycznych pięcioramiennych.

Podczas wyceny pod uwagę brany jest także stan felg. Stopień uszkodzenia będzie miał duży wpływ na cenę renowacji. Im więcej uszkodzeń, tym więcej pracy będzie musiał włożyć w nią fachowiec, co podnosi cenę. Uszkodzenia takie jak wgniecenia i pęknięcia mogą wymagać dodatkowego spawania lub prostowania, co również zwiększa koszt. Ponadto korozja felgi często podnosi cenę renowacji, ponieważ wymaga ona czasochłonnego czyszczenia i przygotowania powierzchni do malowania.

Zakres usług, które obejmuje renowacja felg, będzie miał wpływ na cenę. Do podstawowych należy: czyszczenie, piaskowanie, lakierowanie i polerowanie. Dodatkowe, takie jak chromowanie czy malowanie dwukolorowe, mogą znacznie podnieść koszt regeneracji felg aluminiowych oraz stalowych.

CENA RENOWACJI FELG ZALEŻY OD RODZAJU, ROZMIARU FELG. ISTOTNE JEST TEŻ JAK BARDZO ROZLEGŁE SĄ USZKODZENIA FELGI

Ile kosztuje odnowienie felgi aluminiowej, a ile stalowej?

A ile konkretnie kosztuje regeneracja felg? Ceny renowacji elementów aluminiowych w naszym serwisie zależą od ich średnicy:

  • renowacja felgi 13″ – od 600 zł,
  • renowacja felgi 14″ – od 650 zł,
  • renowacja felgi 15″ – od 700 zł,
  • renowacja felgi 16″ – od 750 zł,
  • renowacja felgi 17″ – od 800 zł,
  • renowacja felgi 18″ – od 850 zł,
  • renowacja felgi 19″ – od 900 zł,
  • renowacja felgi 20″ – od 900 zł,
  • renowacja felgi 21″ – od 1 000 zł,
  • renowacja felgi 22″ – od 1 100 zł.

Dodatkowo płatne są usługi takie jak: prostowanie felg (od 150 zł), osiowe prostowanie (od 250 zł) oraz spawanie (od 120 zł).

W przypadku felg stalowych w cenniku rozróżniamy nie ich średnicę, a typ pojazdu. Regeneracja, renowacja, odnowa w przypadku samochodów osobowych kosztuje od 450 zł, a samochodów dostawczych od 550 zł.

Wszystkie ceny w cenniku regeneracji felg w naszym serwisie w Rudzie Śląskiej podane są za jedno koło.

Koszt renowacji felg a opłacalność

Mimo swoich kosztów, w wielu przypadkach renowacja, regeneracja felgi jest znacznie tańsza niż zakup nowego elementu. Odnowienie pozwala na jego dalsze użytkowanie przez wiele lat, co oznacza oszczędność pieniędzy w dłuższej perspektywie. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w przypadku felg, które mają drobne rysy, wgniecenia i zadrapania. Regeneracja pozwoli przywrócić im ich pierwotny wygląd i zabezpieczy je przed dalszym niszczeniem. Ponadto odnowienie pozwoli usunąć korozję i zabezpieczyć felgę przed rdzewieniem, a także przywróci blask i estetyczny wygląd, co może poprawić wygląd całego samochodu.

Warto również wiedzieć, że regeneracja felg pozwala nie tylko a drobne poprawki oraz odświeżenie wyglądu, ale także na naprawę pęknięć, czyli poważnych uszkodzeń, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa jazdy.

Renowacja felg może być dobrym sposobem na przywrócenie tym elementom auta dawnej świetności i przedłużenie ich żywotności, a co za tym idzie oszczędność pieniędzy. Decyzja ta jednak nie zawsze jest opłacalna — w przypadku felg mocno uszkodzonych, o skomplikowanym wzorze lub wykonanych z niskiej jakości materiałów koszt renowacji może być zbliżony do ceny nowych.

REGENEROWAĆ FELGI CZY KUPIĆ NOWE? ZAPRASZAMY DO NASZEGO SERWISU W RUDZIE ŚLĄSKIEJ - SPRAWDZIMY FELGI W TWOIM AUCIE I DORADZIMY